De derde school werd gebouwd in de wijk Jaxaay. Deze wijk werd in 2008 opgebouwd door de overheid als toevluchtsoord voor de overstroomde gebieden van Medina Gounass. Met de bouw van deze school willen we leerlingen de kans bieden om te kunnen kiezen voor technische opleidingen.
De derde school werd gebouwd met de opbrengt van Vélo Afrique 2012. In totaliteit werd er bijna €60.000 opgehaald door alle deelnemers.
Resultaat: Met de bouw van deze school met een capaciteit van 130 leerlingen blijven we de link behouden tussen de twee gemeenschappen die ooit buren waren. Leerlingen kunnen na hun basisopleiding kiezen voor een technische opleiding die hen in staat stelt om een "beroep" te gaan uitoefenen.
Huidige situatie: Het gelijkvloers is volledig operationeel en biedt momenteel voldoende capaciteit om aan de vraag te voldoen. Onze focus ligt momenteel bij het opvolgen van de huidige situatie. De plannen om een extra verdiep af te werken stellen we voorlopig even uit.
Vélo Afrique bouwt met de verzamelde fondsen scholen en opleidingscentra. We gaan voor beter onderwijs in Afrika! Verder ondersteunen we lokale en sociale initiatieven.